| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi iau o pudră de fata dar nu stiu de care. Care este diferenta dintre pudră compacta si pudră translucida? Ideea e ca vreau sa matifieze fata si sa arate bine.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu am avut una de la Dermacol care mi s-a parut destul de buna si la un pret accesibil

| Rotazi a răspuns:

Pai, numai din denumire, excluzi pe cea translucida daca vrei matifiere.

| wonderwoman123 a răspuns:

Adica vroiai sa spui pudra compacta si libera. Pudra compacta, daca nu stii sa o folosesti bine, are tendinta sa devina cakey, caci asta are mai multa acoperire. Cea libera nu are acoperire, ci doar fixeaza produsele crema. Ca varianta pentru cea libera cea mai buna e cea de too faced born this way. Matifiaza dar nu usuca, ci e mai mult pentru ten uscat. Daca ai tenul gras, iti recomand tot o pudra de la Too faced dar din gama peach perfect

| alexandramaria78 a răspuns:

Buna! Poti incerca pudra de fixare cu bambus de la www.paese.ro Iti fixeaza machiajul si iti matifiaza pielea fetei. Bafta!