| nuspuncinesunt2 a întrebat:

Buna! As vrea sa imi cumpar un inel care indica starea.Sunt din Bacau.Stie cineva daca pot gasi prin magazine? Nu doresc deloc comanda online.Multumesc.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce stare? Cum o indică?

| nuspuncinesunt2 explică (pentru sadrian46):

Vreau sa ii cummpar unei prietene unul.Isi doreste foarte mult unul de mai de mult.Cam de vara trecuta.Stiu ca inelul a fost creat in 1975 de catre doi inventatori newyorkezi
numiti Josh Reynolds, respectiv Maris Ambats, care au combinat cristal lichid cu quartz. Din cate am inteles eu, inelele de tipul asta au o piatra (facuta din quartz sau sticla) care contine o capsula cu cristal lichid termocromic. Si dupa nu stiu ce se mai intampla cica schimbarea temperaturii determina cristalul sa reflecte o lumina care schimba culoarea pietrei.

| sadrian46 a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Https://www.emag.ro/......DBSS6WBBM/
se numește inel de stare de spirit

| nuspuncinesunt2 explică (pentru sadrian46):

Da,stiu.Multumesc.Dar as prefera sa il cumpar dintr-un magazin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inel si ce stare sa indice? Starea vremii? Mai lasati filmele fictiunile traiti prezentul nu filme crezi ca există asa ceva? Inel care indică starea?

| nuspuncinesunt2 explică (pentru anonim_4396):

Stii madam, poate am zis,, imi cumpar" dar daca as fi zis ca ii cumpar unei fete de ziua ei ca asta vrea ati fi sarit toti cu gura.Asa ca sincer va rog sa vorbiti si voi frumos ca nu va dor mainile sa scrieti.

| nuspuncinesunt2 explică:

Nu am cerut a fiu luata in ras. Cica doar m-ai intrebat ce inel vreau si ce stare indica, Dar chiar tu ai spus,, Mai lasati filmele fictiunile traiti prezentul nu filme crezi ca există asa ceva?" cuvinte din care mie imi reiese ca sunt luata la misto. „Daca nu ne spui clar ce vrei atunci sa fi sanatoasă." Ce, m-ai intrebat cumva si nu ti-am spus? Cine a intrebat fara alte comentarii a primit raspuns.