| XxBloodShotEyexX a întrebat:

As vrea sa`mi colorez parul cu albatrul de metil si nu stiu cum sa procedez straight face Ma puteti ajuta? Fundita si vot! happy

5 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Poate sa-l colorezi,nu sa-l 'decolorezi'. happy

Pai simplu: cu o pensulita imbibata in albastru de metil, alegi frumos fiecare suvita, o dai asa...pui ceva dedesubt [sub suvita] ca sa nu se pateze si ii pui o clama. Gata o suvita. happy Intelegi tu. oh go on

| Nymphetamine a răspuns:

Sau vrei sa te albastresti in tot capul thinking

| InsaneDoll a răspuns:

Am citit intr-un articol ca mai intai trebuie sa diluezi solutia iar dupa accea imbibi o bucatica de vata si iti dai pe parwinking

| saria a răspuns:

Pentru suvite este indicat sa faci cum spune Nymphetamine,iar pentru tot parul il diluezi intr-un vas,lighean, pune pentru inceput 10, 15 picaturi,baga parul in apa,ai grija la piele,pateaza frumos happy (iti recomand sa te dai cu ceva crema.din abundenta pe gat,urechi fata,pentru a evita patarea lor, cel putin eu pun crema cand ma vopsesc, cu vopsea normala)stai aproximativ 3 minute,si limpezesti, daca vrei mai nuantat repeti faza adaugand alte 10, 15 picaturi in apa.pe parul inchis nu se vede f tare, doar reflexe la soare.iti recomand totusi sa iti faci cateva suvite doar inainte cu pensula,poate iti va placea si asa, vezi ca iese la spalat foarte repede, si e posibil sa te tresesti cu perna si haina albastra.succes

| dydutsa96 a răspuns:

Buna ca sa ti iasa albastru trebuie sa l decolorezi cu decolorant dar presupun k nu vrei sa ti l faci pe tot asa deci il decolorezii jumatate de ora tii solutia aia apoi daca vrei sa ti iasa mai turcoaz amesteci albastru de metil cu balsam, dar daca vrei mai inchis gen azur aplici albastru de metil asa cum e cu o vata sau o pensula si cu o faie de staniol e perfect:x asa si in ambele cazuri tii 30 minute ca sa dureze mai mult timp gen o luna;) sper sa ti foloseasca sfatul meu si uite id ul meu daca vr sa ma mai intrebi cv : crystyna.best si uite si un link de feacbook cum o sa ti iasa http://www.facebook.com/anna.miaau