| Mariuca179 a întrebat:

Aș vrea să vă spun ceva. Am 14 ani si am mustața. Nu e un puf, e o mustața în toată regula. Pentru că nu o mai suportam, am început să o epilez cu crema, apoi, după vreo 4 luni de când faceam asta, am început să o pensez pentru că am auzit ca odata cu timpul o să crească mai rara. Vreau să vă întreb dacă este adevărat și dacă Nu, ce pot face? In afara de cosmeticiana, ceara si altceva...Vă rog să mă ajutați!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Te duci la farmacie și îți iei niște benzi depilatoare pentru fata (costa vreo 10 lei). Nu ești nici singura nici ultima fata care are mustață, dacă nu ai par prin alte locuri ale fetei nu văd care e problema.

| Mariuca179 explică (pentru Bondarel99):

Imi este frica deoarece am auzit ca pot să îmi iau pielea...

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mariuca179):

Ee na laughing)
Sunt milioane de persoane care se epilează frecvent in toate părțile posibile ale corpului și nu s-a întâmplat nimic. Se mai întâmpla accidente cu ceara aia fierbinte pe care o iei la borcan dar asta e alta poveste. In niciun caz nu pățești nimic cu benzile alea mici pentru fata laughing

| Mariuca179 explică (pentru Bondarel99):

Sigur?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mariuca179):

Acum nu pot sa bag chiar mana in foc dar nu patrsti nimic, stai linistita.
Doar respecta instructiunile de pe ambalaj, gen sa freci putin benzile intre palme ca sa se incalzeasca ceara...

5 răspunsuri:
| anonimaalee29 a răspuns:

Iti recomand de la Avon..este o chestie care iti ia parul..nu stiu sigur cum se numeste..se foloseste in forma de U si actioneaza ca un epilator..smulge firele din radacina si cresc greu inapoi..este doar 10 lei sau 11, depinde..si este chiar eficient..iti recomand cu incredere..doare intr-adevar.dar ce metoda de a scapa de par nu doare? si este si foarte ieftin si usor de folosit.recomand cu incredere.
Benzile deseori nu iau tot parul..asta este problema la ele..si creste repede.
Sper ca te-am ajutat, mult noroc :*