| Gipsy a întrebat:

Buna!

Azi m`am epilat de tot in zona inghinala si cu BIC`ul si ma ustura foarte tare...In plus, simt ca ma inteapa ceva.Si pur si simplu nu mai pot.Cum simt ceva trebuie sa ma scarpin din instinct, si nu pot face asta in vazul lumii.sad... Ce as putea face sa nu ma mai simt asa? Adica sa nu ma mai ustura si sa nu ma mai intepe.sad

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Of, lama asta!
Tamponează zona cu spirt și apoi o emulsie pe bază de gălbenele.
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da-te cu Rivanol rece, de la frigider.

| shtephie a răspuns:

Nu trebuia cu bicul, ci cu ceara.
Chiar daca e mai dureros, e de mai lunga durata. Sa nu mai faci cu lama acolo never!

| lolitagirl a răspuns:

Incearca deacum inainte sa nu te mai epilezi cu BIC`ul incearca o crema pe baza de galbenele sau du-te la Farmacie :Xbig grin.Stiu cum e.laughing)

| judgement a răspuns:

Se numeste iritare happy este ceva normal, daca te faci mai des senzatiile astea o sa dispara, pana atunci poti sa incerci o crema hidratanta (o nivea)...

si incearca sa te faci ceva mai des, la vreo 4-5 zile asa si nu o sa mai ai probleme de genuwinking

| gabriel10 a răspuns:

Pai eu zic sa dai cu lotiune de aia dupa barbierit(eu de aia folosesc si nu m-am iritat pana acum).

| thedoll2010 a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara ''Baneocin''. si nu te mai epila cu BIC-ulwinking

| mihaela_5389 a răspuns:

Crema de corp te va ajuta foarte mult:X! s`au m-ai precis Crema De GALBENELEhappy! succeS:*! te pupiq Mihaelabatting eyelashes!