| sutex a întrebat:

Buna, Buna!

A inceput sa mi se ia oja de pe unghii si nu le pot lasa asa si vreau sa o sterg de tot, insa am ramas in casa fara acetona si nici nu pot ajunge la magazin. Ce as putea folosi din casa pentru a o indeparta?

Răspuns Apreciat de Editori
| Crysthina a răspuns:

Buna! Pentru a indeparta oja de pe unghii in cazul in care ai ramas fara acetona trebuie sa storci o lamaie si sa pui putin otet intr-un vas si sa iti bagi mainile in aceasta solutie.

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pulverizeaza pe dischete demachiate mai mult parfum si pune peste oja de pe unghii, se va lua de indata.

| maria929 a răspuns:

Parfumul ajuta... pune niste parfum pe vată si o sa ajute