| tal4556 a întrebat:

Cand eram mica, tata imi taia unghiile la picioare si tot timpul lua si colțurile. Acum unghiile de la degetele mici sunt parca despicate pe mijloc... ce sa fac sa creasca si ele intreg, mai normal, nu sa para ca sunt 2 in loc de 1?

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Du-te la pedichiura pentru tratament si ingrijire corecta.

| Sonia822 a răspuns:

Aplici pe unghie un blend format din lavanda si ti tree! 5 lei sticluta la Fares. Trebuie Fares, pentru ca e printre putinile firme pe care e specificat PT UZ INTERN. Asta inseamna ca nu sunt uleiuri cu petrol pentru aromoterapie. Deasemenea, poti aplica si Vitamina A. E 10 lei, e un ulei gros, transparten. Freci unghia cu el.Dar separat, in cusuul aceleiasi zile. Timp de o luna.

| Sonia822 a răspuns:

Freci mai mult la baza, ca de acolo va creste noua unghie. Trebuie frecat pe unghie, 1-2 minute, pana cand va creste o noua unghie, si cea despicata va fi taiata treptat. Daca dai si pe cea despicata, ca vei atinge inevitabil, o va intari