| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti că e cea mai bună vopsea de par? Adica să se prinda si bine pe par si totusi să nu arda parul... prea rau. Deja e ars si aș cam vrea să-i schimb culoarea, iar la salon n-aș vrea să apelez. As vrea sa ma fac blonda, dar fara decolorare, pentru ca oricum nu vreau un blond deschis, ci unul care sa-mi deschida un pic nuanta parului. Care considerați că e cea mai ok vopsea?

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Tunde ce e ars, o sa arate si mai rau dupa ce il vopsesti ca o matura plus ca orice tratament ai aplica efectul o sa fie 0. Banuiesc ca vrei un par frumos, stralucitor si matasos nu claie arsa.
Ce culoare ai acum si ce tip de par ai? [ fin, normal, gros ] si cam cat e culoarea naturala [ crescut ]?

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Am doar vârfurile decolorate si doar vârfurile sunt arse. Firele sunt normale, nici prea groase, nici prea subtiri.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tunde varfurile sa ramana parul frumos si ia-ti o vopsea de la L oreal excelence un blond mai deschis, o sa iasa frumos dar depinde si ce culoare naturala ai tu, daca esti saten f inchis nu o sa se deschida mult, daca esti saten deschis ies un blond frumos.
Uita-te la cele care incep cu nr 7 si 8.

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Multumesc!

| Dalmore a răspuns:

Blondul e greu de întreținut (mai ales de către tine, singura, acasă) și dacă deja e ars nu inteleg de ce vrei să-l mai chinui. Stai cuminte. Mai bine natural și sănătos decât blond gypsy style.

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Nu vreau blond deschis, vreau doar să mi-l deschida cu o nuanta-doua.

| Denisa0954 a răspuns:

Blondul nu prea e ok sa-l faci acasa, mai ales daca esti deja vopsită o culoare. Pe părul natural mai merge, dar nici asa, pentru ca o sa iasa cu pete, adică nu va fi uniforma culoarea. Te sfătuiesc totusi sa apelezi la un hairstylist pentru ca el stie mai bine ce nuanta de blond te-ar prinde mai bine. Dar dacă zici ca ai părul ars, blondul nu face altceva decât sa scoată si mai tare in evidenta acest lucru, plus ca odata ce te-ai vopsit blonda sau orice culoare mai deschisa, va trebui sa te vopsesti regulat pentru ca vor crește rădăcinile si se va vedea urat. Totusi daca ai curaj si te vopsesti acasa iti recomand o vopsea mai scumpă de 20 de lei, eu m-am vopsit acum ceva ani cu cea de la pallette, doar ca eu ma făcusem brunetă, la capitolul blond nu stiu ce sa-ti spun despre ea