| Pisicatttrgbg a întrebat:

Cat de rapid îmi vor creste unghiile dacă voi folosi ulei de ricin? Și cam cum ar trebui sa îl aplic

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crede în toate leacurile băbești. Nu o să-ți crească mai rapid decât în general, iar media e de câțiva milimetri pe lună, să spunem că ar crește maximum 3.50 milimetri pe lună, adică o zecime de milimetru pe zi.

Singurul lucru care stimulează creșterea unghiilor și al părului este o alimentație corectă. Asta include consumul de calciu, zinc, magneziu și omega3. Dacă vei consuma alimente care conțin cele menționate anterior, atunci unghiile și părul vor crește mult mai rapid și mai sănătos.

Din nou, nu ai ce leac băbesc și nici alt tratament pentru creșterea unghiilor.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Unghiile si parul cresc hormonal, nefiind influentate de uleiuri sau alte tratamente, ca sa creasca.
Uleiul de ricin, NU influenteaza cresterea unghiilor, ci doar intareste unghia existenta!
Am spus asta de sute de ori, nu mai preluati informatie eronata, ca veti fii toatl dezamagiti.