| Deea236 a întrebat:

Ce culoare se potriveste cu portocaliu?

Fundita! love struck

Răspuns Câştigător
| Elsiane a răspuns:

Hm, după părerea mea, portocaliul se potrivește cu albul, negrul, roșul, galbenul, albastrul, movul etc., și desigur cu celelalte nuanțe de portocaliu. Baftă!

17 răspunsuri:
| Deea236 explică:

Iti multumim mult pentru toate raspundurile tale, dragilor! love struck

evenso
| evenso a răspuns:

Poti asorta cu: alb, negru, portocaliu, rosu, galben, albastru.

http://www.divahair.ro/moda/sfaturi_din_moda/ghidul_de_asortare_a_culorilor

| ThePoet a răspuns:

Albastru!

| Naomitza a răspuns:

Albastru inchis,negru, alb, galben, maro, rosu nu prea merge! Bafta.

| DeEa_8231 a răspuns:

Rosu,negru,alb

| Liiiax99 a răspuns:

Negru, alb, rosu, galben.

| SadBoyForever a răspuns:

Albastru daca te-ai referit la tricou portocaliu si blugi albastri.

| Alissa11 a răspuns:

Galben

| alexandra1993 a răspuns:

Tot ce deriva din portocaliu (crem, piersica etc) dar si culorile din care deriva portocaliul (galben, rosu) si nonculorile (alb, negru) plus tot ce deriva din ele (tonuri de gri).In niciun caz culorile complementare precum: albastru, mov, verde.

Succes!

| TsSoFoOLiTa a răspuns:

PORTOCALIU

Poti asorta cu: alb, negru, portocaliu, rosu, galben, albastru

Portocaliul este o alta culoare "periculoasa" in ceea ce priveste asortarea, deoarece are tendinta sa fie mult prea intensa si tipatoare. De aceea, este recomandat sa alegi nuante de portocaliu mai deschise sau mai inchise pe care sa le asortezi cu nuantele similare acesteia: rosu si galben.

| Licurici_2266 a răspuns:

Albastru se potriveste cu portocaliul. Un cromatica culorilorhappy Dar merge si cu mov.

| Mangeyoku a răspuns:

Rosu sau Galben, bafta tongue

| Mangeyoku a răspuns:

Se mai poate asorta si cu alb, negru, portocaliu, rosu, galben, albastru sper ca ti-am fost de folos.

| Mangeyoku a răspuns:

Inainte sa dai funda, uitate si la timpul in care au fost postate, ca sa nu ii dau funda unuia care sa luat dupa altul tongue

| transsa a răspuns:

Portocaliu merge cu: alb, negru, albastru inchis, in general culori care sa te faca sa arati bine si sa te scoata in evidenta.

| Ioana2135 a răspuns:

Negru, bleu-marin

| Barbu_Sabina_1980 a răspuns:

Anumite nuante de albastru