| lolyanna a întrebat:

Bună, ce exfolianti chimici pentru ten recomandați?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

The ordinary mai ieftini, paula s choice mai scump dar mai de calitate

| lolyanna explică (pentru Adry05):

Merci! Chiar ma gândeam să-l aleg de la The ordinary

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acidul mandelic, lactic (potrivite unui ten sensibil ) si glicolic ( potrivit tenului tau uscat ) le poti cumpara de la The Ordinary. Ideal ar fi sa incepi cu acidul mandelic pentru ca are molecula mai mare si scade riscul iritarii tenului. Aplica acizii AHA (mandelic, lactic, glicolic, tartaric sau citric ) pe tenul curat si uscat, asteapta 15 minute inainte sa aplici alt produs.

Acid salicilic de la Paula's Choice este net superior celui de la TO, iar un ten sensibil e posibil sa nu il suporte pe cel de la TO, daca ai nevoie pentru puncte negre cumpara varianta travel pentru ca o sa iti ajunga mult timp avand tenul uscat si aplicandu-l rar. Aplica-l pe tenul curat si uscat, poti aplica urmatorul produs dupa 1 minut.