| TDGMeebu a întrebat:

Ce machiaj mi s'ar potrivi? Am ochii caprui-verzui si un ten putin inchi la culoare. Am parul lung si saten daca ajuta la ceva. As vrea mai mult pentru scoala. happy. Multumesc mul! kiss

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pentru scoala un simplu contur usor cu creionul si putin rimel cred ca e de ajuns.

| criss:) a răspuns:

La scoala ceva discret un liciu de buze, rimel si la ochi o nuanta de verde inchis dar foarte putin, sa nu se observe de la distantahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Eu iti propun un fard maroniu si mascara. Asa folosesc si eu si nu iese cu nimic in evidenta. Ti-as sugera sa renunti la creionul de culoare neagra, deoarece da senzatia de imbatranire, la fel ca si rimelul aplicat pe genele inferioare.
Te pup kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa folosesti putin gloss roz deschis si niste rimel. Eu cred ca e destul pentru asta.

| CB a răspuns:

Incearca asta :D http://thumb9.shutterstock.com.edgesuite.net/......4230,1.jpg sau alte nuante.