| PartyLoll a întrebat:

ce mastii (facute in casa)pentru par stiti sa fie si eficiente? Dar pentru fata?:*:*

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Pentru fata e foarte bun castravetele, trebuie doar sa tai castravetele feliute subtiri, daca se poate sa fie castravete cat de proaspat si din gradinawinking si pui asa pe fata acele feliute si stai asa cu el, poti sa faci asta in fiecare zi, daca ai timp, sau tot pentru fata e si masca din morcov, razalesti morcov, il faci cu un galbenus de ou si o lingurita de miere si o intinzi pe fata, intr-adevar o sa arate fata cu masca aia mai ceva ca in filmele horror, insa, dupa cateva zile o sa vezi ce fata frumoasa o sa aibatting eyelashes
Cat despre par, singura pe care am inmcercato si care mi-a placut ca a dat rezultate, a fost cea cu ulei de ricin si vitamina A.
Pui uleiul cu o fiola de vitamina A si il intinzi de la varf spre radacina, apoi te legi cu ceva si il lasi asa de seara pana dimineata.
Astea le-am incercat si chiar am fost incantata de rezultate, sper sa functioneze si la tine, cu toate ca nu au ce rau sa iti faca pentru ca sunt naturale si nu strica absolut deloc!
Bafta.
O zi frumoasa sa ai.

| PartyLoll explică (pentru AlinaaAli):

Ms... o zi frumoasa si tie!:X

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TreiSurori a răspuns:

pentru par: ulei de masline+miere+galbenus de ou.
-un ou si 200 de grame de iaurt natural.
-frunze de menta si apa.
-ulei de masline si suc de lamaie proaspat
fata: -o jumatate de kiwi amestecat cu doua lingurite de branza dulce
-un galbenus de ou frecat cu o lingurita de ulei(de masline, migdale, seminte de struguri) si cateva picaturi de lamaie
-drojdie de bere proaspata + o lingurita de miere + cateva picaturi de lamaie
-amesteca zatul de cafea cu albusul de la un ou

Răspuns utilizator avertizat
| Muf a răspuns:

Pentru par imi faceam una cu un galbenus de ou, o lingurita ulei masline, 5 picaturi vitamina A. Mi se potrivea.
Pentru fata imi faceam inainte o pasta din banana+miere sau banana+iaurt...imi faceau un ten foarte frumos, dar este bine de stiut ca mastile pentru par sau fata nu se potrivesc tuturor.
happy Sper ca ti-am fost de ajutor.