| denora a întrebat:

ce nuanta de vopsea sa folosesc sa imi iasa parul blond? am folosit de la schwarzkopf si arata pe cutie ca e destul de deschisa nuanta dar cand mam vopsit mia deschis nuanta la par foarteeee putin abia ca se observa.eu am parul saten deschis. help please

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca ai parul inchis la culoare, ca sa iasa blond, trebuie, mai intai, decolorat. Fara decolorare prealabila, nu iese blond decat daca folosesti vopsea galbena de la Kober. De-aia pentru vopsit garduri.

| denora explică (pentru ardnaxur1961):

Am parul saten deschis

| Nolkyz a răspuns:

Trebuie sa te vopsesti de mai multe ori sau sa il decolorezi.

| denora explică (pentru Nolkyz):

Deci daca ma vopsesc cu aceeasi nuanta mereu o sa mi se deschida la culoare mai mult?

| Nolkyz a răspuns (pentru denora):

Nu stiu cat de mult se va deschide. Nu stiu din proprie experienta, am auzit de pe la altele. Dar m-ar durea sufletul sa-mi decolorez parul ca sa mi-l fac blond.

| denora explică (pentru Nolkyz):

Da te cred dar as vrea o schimbare de look si am tenul deschis si doar blondul ma avantajeaza cred eu

| Nolkyz a răspuns (pentru denora):

E ok si roscatul.

| Bhãã-Oficial_Mãduu_1997 a răspuns:

Pe langa vopsea.trebuie sa folosesti si pudra de aceiasi culoare!

| Alia19 a răspuns:

Iti recomand eu pe cineva care vine la tine acasa si iti face cel mai super blond, fara tenta de galben si nu iti arde parul...foloseste doar produse profesionale si nu platesti cat la salon. Singura nu reusesti si iti arzi parul...crede-ma ca am patit-o si nici la salon nu am resit sa gasesc pe cineva care sa imi faca blonul acela argintiu frumos.