| Adinaa28 a întrebat:

Ce parere aveti despre produsele Avon? Vi se par de calitate? Merita banii? happy

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt de duzină.
Pa, pa.

| Esperança a răspuns:

Mie nu-mi prea plac. Mi-am luat un gloss de buze de la Yves Rocher coasta 54 ron dar nu se compara cu astea...iar de parfumuri nu mai zic. Cele de la Yves Rocher sunt mai scumpe dar miros super bine si pe de-asupra mai tine si mirosul.

| Adinaa28 explică (pentru Esperança):

Este vreun catalog online?

| Esperança a răspuns (pentru Adinaa28):

Pana acum era. Dar acum nu mai apare decat daca il comanzi de la ei. Daca vrei il poti comanda de aici http://www.yves-rocher.com/ro/catalog/ si iti vine catalogul gratuit! Nu platesti nimic. Eu am luat un gel de dus de la ei din nectar de capsuni...dar stii cum miroase? Iti vine sa bagi paiul in el sa-l bei :)) Si un parfum dupa care sunt innebunita. De la Avon si-a luat cineva un parfum care e vreo 80-90 de ron si miroase a transpiratie plus ca nu tine nici mirosul!

| Adinaa28 explică (pentru Esperança):

Gata mi-am comandat si eu unul.Multumesc mult! :*

| Adinaa28 explică (pentru Adinaa28):

Cel de la Yves Rocher!

| adorciocolata a răspuns:

Unele produse sunt bune (de exemplu produsele de make-up). Am folosit luciul de buze cu ruj incorporat si este foarte bun. Se intinde bine pe buze si rezista destul. Si parfumurile sunt ok. Mi-a placut foarte mult Outspoken by Fergie (recipient mov). Are note de fructe de padure in special si persista. Cosmeticele de la Color Trend nu sunt chiar atat de bune. Am avut un gloss dar nu era cine stie ce. Am auzit de la cineva ca fondul de ten de la Color Trend nu este bun. Nu am incredere in produsele din gamele Clearskin, Senses, Planet Spa, Advances Techniques, Naturals, etc. Per total sunt bune produsele. Iti recomand sa-ti iei doar produse de make-up si parfumuri si sa ceri sa le testezi inainte. Iti recomand sa-ti iei luciul de buze cu ruj incorporat (mi se pare ca il gasesti in catalogul actual) si sigur nu vei regreta.
Am vazut ca esti interesata de produsele de la Yves Rocher. Are dreptate Bliss20, sunt foarte bune. Parfumurile au un miros placuta si persista. Daca esti client fidel, beneficiezi de cadouri si reduceri. Sau cumpara-ti produse cosmetice din comert, chiar daca unele sunt mai scumpe. Alegerea produselor este a ta. Sper ca te-am ajutat!

| Adinaa28 explică (pentru adorciocolata):

Multumesc mult pentru sfaturi! M-ai ajutat happy

| AndraNicoleta a răspuns (pentru adorciocolata):

Intr-adevar, Clearskin are cea mai proasta gama de produse! Nu doar ca nu dau rezultate, dar iti provoaca si tot felul de reactii adverse!
Iar Color Trend, la fel, cea mai proasta gama de cosmetice. Mai bune sunt cele de la Ruby Rose pe care le gasesti la orice taraba, si sunt si la juma' de pret.

| AndraNicoleta a răspuns:

Clar nu-si merita banii!
Sunt cat de cat ok, dar mult prea scumpe pentru ce stiu sa faca...

| lauriss86 a răspuns:

Eu sunt in Spania de 6 ani,am folosit majoritatea marcilor la moda,din punctul meu de vedere au produse bune,eu inclusiv aici fac comanda la avon,au fardurile bune,dureaza mult,iar parfumul meu de suflet e little,acum depinde si de gustul fiecaruia,dar ca si raport calitate pret e super, din punctul meu de vedere, margaret astor este mult sub avon!

| mihaelamiki96 a răspuns:

Buna! mie mi se par de o calitate destul de proasta insa preturile mi se par super bune, eu sunt reprez oriflame si am facut diferenta intre produse. la oriflame parfumurile persista mult mai mult decat cele de la avon dar sunt mai scumpe, la avon au mult mai multe produse cosmetice decat la oriflame si la preturi mai avantajoase, acum ramane la alegerea ta ce produse vei folosi. daca te intereseaza ceva de la oriflame sau sa devi reprezentant vb pe mess mai multe mysumyhaela@yahoo.com, ai ft multe avantaje. pup

| GiulianoSenior a răspuns:

Da! merita sa cumperi, sunt niște produse de calitate, mi-am cumpărat și eu, te asigur ca sunt bune.
*funda* te rog.

| BuBu2006 a răspuns:

Am fost reprezentant, dar sunt sincera machiajurile sunt cat de cat bune dar parfumurile sunt groaznice si cam scumpe. mojoritate produselor Nu sunt rele dar sunt f.scumpe *funda*?

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre lotiunea cu particule stralucitoare de la avon

http://www.sfaturilemariei.com/......personala/

si aici despre uleiul cu particule stralucitoare

http://www.sfaturilemariei.com/......personala/

| Uza a răspuns:

Buna Adinaa28!
Hmmm...unele produse m-au dezamagit profundsad ma refer la: sampoane,balsamuri,gel de dus, vopsea de par care le-am cumparat numai cand am vazut ce "perle" scria acolo, acum mi-am dat seama ce le poate pielea.
Dar, intr-adevar, folosesc urmatoarele produse de la avon care mi se pare foarte bune:
1.luciu de buze pentru volum
2. balsamul de buze din gama Naturals si gelurile de curatare.
3.cremele pentru picioare:X
4. din gama Advance Techiniques: spray si balsam termoprotector, spray de stralucire(i love it:X), serurile de par:X
5. din gama Care: lotiunile de corp si cremele de maini
6. gelurile pentru zona intima
7.mastile din gama Planet Spa
8.creme de fata Solutions pentru tenul gras
9.parfumurile.
Cam atat cumpar eu de la Avon si chiar mi se par foarte bune:X preferatele mele.

| angelRBD a răspuns:

Eu folosesc produse avon si sunt multumita. fiecare cu parerea lui.

| Diana4you97 a răspuns:

Bună Adina. Produsele au un raport calitate-preț optim. Nu le putem compara cu produse de 5-10 ori mai scumpe. Mai multe păreri despre Avon poți găsi și aici https://parerimagazin.ro/pareri/produse-avon/

| annamylove a răspuns:

Sunt super ok

| BRATARICA a răspuns:

Buna! sunt destul de bune, dar nu prea merita baniiwinking...

| miruna19a a răspuns:

Sunt foarte bune produsele avon sunt si eu reprezentat si sunt foarte bune chiar imi place produsele lor si.Cine ar vrea sa faca comenzi de la mine.

| Kovaci_Renata_1991 a răspuns:

Buna. Sunt multumita, in special de parfumuri. Preferatul meu este "todey", are un miros placut si persista mai multe zile...

| Nechifor_Monica-Alexandra_1992 a răspuns:

In ultima perioada am testat gama de produse de ingrijire a tenului NutraEffects si am fost foarte placut surprinsa de ele. Contine o crema de zi super hranitoare care nu incarca tenul, un demachiant ce nu usuca pielea deloc ba din contra, il hidrateaza si un ulei de seara ce se absoarbe si se simte foarte placut. Raportat la calitate-pret aceasta gama pe care am folosit-o este extraordinara. O recomand cu drag!