| AnaFiru a întrebat:

Buna, ce pot face daca mi-am dat in par cu bicarbonat si mi s-a decolorat parul, se mai poate aduce la culoarea lui naturala?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc!
Bicarbonatul nu decoloreaza nici un par, este doar imaginatia ta.

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca a udat parul dupa ce a presarat bicarbonat, a avut efectul apei oxigenate (perhidrol). Decoloreaza.

| AnaFiru explică (pentru Dandiiiiiiii):

Incepe sa revina la culoarea mea naturala deci e bine

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dandiiiiiiii):

Nu decoreaza, este doar imaginatia persoanei in cauza.
Apa cu bicarbonat NU face nici o reactie chimica ca a apei oxigente.
Mai invata chimie!

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu, nu decoreaza. Decoloreaza!
Bineinteles ca nu il face blond/alb. Dar il deschide cateva nuante.
Teoria ca teoria, dar practica te omoara. Nu-i asa Violeta?

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru Violleta2022):

Fa o experienta (nu doar teorie de chimie) si apoi voteaza nefolositor, si ce ne... ai mai dat. Crezi ca-mi pasa de "ne"-urile tale? Fa ciorba cu ele!

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Cine te-a pus sa folosesti bicarbonat? Ce ai crezut ca face?
Acum, lasa-l sa creasca. Poate sa-l vopsesti daca diferenta e mare. Dar sa nu faci mai rau decat este.

| Jamiraese a răspuns:

Nu din păcate, ori sa îl vopsești, ori îl lași așa sa crească