| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac sa nu mai ma doara chiar asa de tare cand ma epilez ( cu epilator )?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte de epilare fă un duș mai cald, așa se dilată porii iar durerea este mult mai slabă.
Pa, pa.

| ReusxD a răspuns:

Sa pui dupa ce te epilezi repede, niste apa sau gheata.

| andru10best a răspuns:

Eu stiam ca mai bine pui gheata inainte sa te epilezi sau intinde bine pielea atunci cand dai cu epilatorul.

| Ella3133 a răspuns:

Te epilezi dupa ce te speli[se deschid porii si doare mai putin] si nu mai lasi parul sa creasca mare..il lasi mai micut, ca si asta poate fi o cauzawinking

| kzd a răspuns:

Sa te dai cu crema.

| SweetAl3x a răspuns:

Sunt multe fete care folosesc gel pentru gingii (de bebelus). Pentru ca rolul lui este sa amorteasca zona in care este aplicat. Dupa ce dai cu gelul si incepe sa amorteasca, stergi cu hartie / servetel zona.

| Annyya a răspuns:

Cu timpul o sa te obisnuiesti cu durerea. Inainte de a-l folosi, ar trebui sa faci o baie sau un dus, pentru a deschide porii. Asigura-te apoi ca esti complet uscata, deoarece epilatoarele nu functioneaza bine pe pielea umeda. Pentru a reduce durerea, poti folosi gheata inainte de utilizare. Te pup :*

| CrazyName a răspuns:

Dupa ce dai cu epilatorul pune repede gheata sau apa foarte rece peste.

| Ada_Maria_1992 a răspuns:

Nu stiu, dar de ce nu folosesti crema depilatoare?