| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Ce produse pentru inlaturarea punctelor negre ati folosit sau folositi si au dat rezultate? Multumesc.

2 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cand aveam vreo 13-14 ani tot conturul buzelor mi se facuse "franjuri" si nici macar nu stiam ce se intampla si ce sunt chestiile alea cu cap negru, care erau similare cosurilor si care mi-au aparut pe muchia buzelor, aproape de jur imprejur. Am aflat de la o prietena ca se numesc puncte negre. Se facusera asa pentru ca nu le suportam si le zgandaream (incercam sa le rup) cu unghia, pana cand am descoperit ca ies foarte frumos daca le storc din profunzime. Le-am luat la rand si le-am stors, fiecare a iesit foarte satisfacator din piele asa ca un "viermisor", daca mi-e permisa exprimarea. happy Nu stiu daca ceea ce am facut eu e recomandat sau nu, dar dupa ce le-am scos pe toate, nu mi-au mai aparut niciodata puncte negre.

| roximm a răspuns:

Eu mă spăl bine pe mâini şi le scot cu unghiile după ce fac baie, pentru că atunci sunt porii deschişi şi ies mai bine. Când simţi că ţi-e pielea uleioasă de la sebum, mergi la baie şi te speli. Am încercat mai multe produse şi tot cu unghiile scap de ele mai bine.