| MaryLaury a întrebat:

ce sa fac sa nu imi miroase parul a placa, dupa ce il intind?

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vârstă ai? mersi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dai cu fixativ.

| MaryLaury explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 21de ani, cateodata folosesc fixativ

| mellisa_1721 a răspuns:

Sampon uscat batiste. face reclama e formidabil

| Violleta2022 a răspuns:

In caz de nu a realizat, parul miroase a ars cand folosesti placa, pentru ca asta iti face placa, iti arde parul!
Ce sa faci? Sa nu mai folosesti placa deloc, ca sa nu te trezesti in cateva luni ca parul se rupe si cade, pentru ca asta se intampla cand a ars complet, se macina si ramai cu o matura in cap.

| MaryLaury explică (pentru Violleta2022):

Nu pot sa nu folosesc placa ca am un par foarte urat, nu e nici cret nici drept e un felde ondulat,, umflat e foarte urat epra cu volum, nu pot sa ies din casa asa ca arat ca o bufnita

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaryLaury):

Toate aveti aceeasi reactie, crezand ca placa va face un par frumos pana il ardeti si dupa aia realizati cat de mult rau v-ati facut. De ce nu-l bigudezi? Ca nu-i nimic rau in asta!
De ce trebuie sa fii ca toate oile, cu parul lins?
De ce sa nu ai personalitate? Ai 21 de ani, esti ditamai femeia, fa ceva cu personalitatea si parul tau!
Onduleuri mari sunt foarte frumoase si elegante, mult mai frumoase decat un par lins cu placa!

| Mayhem666 a răspuns:

Folosesti foarfeca si se rezolva problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cateva pufuri de parfum in aer si treci prin el sau da pe perie si dupa periaza-ti parul.

| Deliiiia a răspuns:

Hei! Foloseste un spray termoprotector, care iti va apara parul de efectul negativ al placii, uscatorului de par sau al ondulatorului. Are de asemenea un miros caracteristic placut. Eu il recomand pe cel de la Gerovital, e in jur de 17 lei si la mine a avut un efect tare placut, protejand parul si de degradarea provocata de vopsit si decolorat.

| GreenVoid a răspuns:

Foloseste ulei de par.Eu folosesc de la Advance Technique nu s scumpe si miros misto saaau dai cu parfum peria si te piepteni. big grin

| dianainsta01 a răspuns:

Nu ar trebui sa iti miroasalaughing dar poti aplica inainte sa te indrepti un spray protector.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexanderMcQueen a răspuns:

Cel mai probabil iti arzi parul din cauza faptului ca exagerezi indreptandu-l. De aici si problema.

| WildBoarHunter a răspuns:

Buna, exita solutii pentru protejarea arderii aprului care de-asemenea au un miros placut happy