| Anemona2020 a întrebat:

Ce șampoane și măști îmi recomandați pentru parul deshidratat? Vreau ceva testat de voi și care sa fie BIO! Acum un an am făcut prostia de a-mi decolora parul și de atunci se rupe încontinuu și nu își mai revine.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ia-ți de la plafar ulei de cocos, jojoba, argan, măsline și eventual și vitamina A, le combini pe toate într-un bol ceva și cu amestecul te dai pe tot părul, lași 1-2h și apoi te speli pe cap de 2 ORI cu ȘAMPON ca altfel riști să-ți rămână păru uleios

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Seva de mesteacan, iar vara, frunze de nuc fierte.

| Denisa0954 a răspuns:

Eu folosesc masca facuta in casa din ulei de măsline, ulei de cocos, galbenus de ou, zahar, miere si iaurt

| Andra9pk a răspuns:

Foloseste gerovital cu petroleum. Masca: ulei de masline, de cocos, vitamina A uleioasa, complex vitamine B, galbenus de ou. Infasoara parul cu folie de plastic si acopera cu un prosop/o caciula si lasa peste noapte. Mai poti folosi Olaplex 3 (citeste despre). Sfaturi : limpezeste-ti parul cu apa+otet(f putin). Foloseste cat mai putin spre deloc, feon/placa/ondulator. Nu freca parul cand te usuci cu prosopul. Cumpara o masca din comert gen Kallos (cele mai accesibile)

| Anemona2020 explică (pentru Andra9pk):

Cele de la Gerovital îmi făceau parul foarte tare. Am încetat sa le mai folosesc. Dar voi încerca masca.

| Andra9pk a răspuns (pentru Anemona2020):

Masca mi-a propus-o un hairstylist, pentru ca aveam parul extrem de ars de la placa.o folosesc de o luna si se vad rezultate. Sper sa te ajute si pe tine happy