| Azul a întrebat:

Ce sampon credeti ca este mai bun dintre:

- Londa professional (visible repair, silk & almond oil)
- Head & Shoulders (anti-dandruff shampoo, classic clean)

Tot ce vreau este sa nu fac matreata! Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

Parerea mea este ca head&shoulders is the bestwinking Am avut capul plin de matreata si am facut tot felul de tratamente, am cumparat sampoane scumpe de la farmacii si nu m-a ajutat nimichappyCand am REVENIT la acest sampon, dupa 3, 4 saptamani mi s-a dus matreatathinking parul tau arata asa din cauza excesului de sebumm, care ingrasa parul; nu trebuie sa te sperii! se trateaza, uite ce te sfatuiesc eu sa faci ca sa ai atat parul si scalpul sanatoshappyin primul rand, pentru un par sanatos ai nevoie de un corp sanatos, ai grija ce mananci, consuma multe fructe si legume(crude de preferat)si respecta mesele principale ale zilei, atentie pentru volum ai nevoie de mult calciu si vitamine in corp.In al doilea rand, ca firele tale sa se regenereze rapid, scalpul tau trebuie sa fie sanatos, adica sa indepartezi matreata(daca ai matreata, mai intai scapa de matreata si apoi parul tau isi va reveni)este recomandat sa te masezi in fiecare zi 15 minute pe cap,cu degetele usor(pentru a porni circulatia sangelui), ai grija, nu roade pielea capului cu unghiile, nu numai ca provoci matreata, dar firele de par devin mai fragede si cad mai usor, te-as sfatui prieteneste sa te speli pe cap mai rar, cam o data pe saptamana, sau cel putin la 5 zile, altfel daca te speli foarte des, risti sa obisnuiesti scalpul sa fie curatat rapid, si el produce o mai mare cantitate de sebumm, cu cat mai rar cu atat mai bine(dar totusi incearca nici sa nu exagerezi, nici sa speli parul foarte rar nu e bine).si multa atentie cand te speli pe par, te speli de 2 ori:o data ca sa indepartezi mizeriile acumulate in par si microbii, si a doua oara pentru a reusi sa intre in fierele si in scalp, pentru a-si face efectul; clatirea trebuie efectuata cu mare atentie(intr-o durata de 5 minute, cu apa putin mai rece la ultima clatire)parul trebuie tampnat usor cu un prosop timp de 10 minute, iar apoi, daca ai parul gras ar fi recomandat sa-ti usuci parul cu fionul, la o departare de 15 cm(si nu tine fionul in acelasi loc mai mult de 2 minute)P.S.cand te speli pe cap, iti masezi usor scalpul cu varful degetelor, nu folosi unghiile! apoi incearca sa folosesti mai multe cuafuri, asa parul tau va fi obisnuit in mai multe feluri prins, si va avea mai mult volumwinkingwinking

| Azul explică (pentru ladyMillion):

Multumesc frumos, de mare ajutor raspunsul tau! Ma spal exact cum ai descris tu...doar ca mi-ai dat niste detalii in plus de mare folos! happy

| ladyMillion a răspuns (pentru Azul):

happyma bucur ca te-am ajutattonguehappy

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

HS e cel mai bun din punctul meu de vedere noua varianta prospetimea marului.