| littlecookies a întrebat:

Ce tratamente cu keratina exista? Si unde le-as putea gasi la preturi accesibile?

3 răspunsuri:
| Mandarinaa a răspuns:

Cel mai bun produs cu keratina pentru par este din gama gerovital plant. Este un ser termoprotector

| Damira95 a răspuns:

Http://www.triodeluxe.ro/keratina-lichida

poti cauta review-uri pe net...de exemplu:
http://vintagelooksimona.blogspot.ro/......upa-3.html

am vazut ca momentan nu este pe stoc, dar probabil va fi realimentat.

Sper sa iti fie de folos!

| shiraia a răspuns:

Tratamente pentru unghii sau par?happy Daca e pentru par:
Ketarina este un tip de proteina care se gaseste in mod natural in firul de par, conferindu-i stralucire. Produsele cosmetice pentru coafat, cu ingredienti chimici, inlatura aceasta proteina din structura firului de par.Astfel, tratamentul cu keratina echilibreaza nivelul acestei proteine, pentru a reda parului stralucirea.

Tratamentul brazilian cu keratina: este o tehnica de indreptare a parului care se executa in 3-4 ore. Poate fi facut acasa sau la un salon. Cum se face:

-se spala parul cu un sampon fara sodiu, pentru a elimina orice resturi de produse cosmetice, sebum, etc

-se usuca parul cu un uscator

-se imparte parul in suvite subtiri, pe care este aplicata solutia de keratina

-dupa aplicarea solutiei, parul se usuca din nou cu uscatorul

-se intinde parul, suvita cu suvita, cu o placa de par

In functie de lungimea parului, intreg procedeul poate dura pana la 4 ore. Tratamentul rezista intre 3-5 luni, dupa care va trebui reaplicat.
IHAIR KERATIN- tratament brazilian cu keratina pret de 380 ron.