| MartinAlabert a întrebat:

Ce tratamente de fata stiti?

7 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Ce tip de ten ai? Daca nu faci tratamentul in functie de problemele tenului, le agravezi in loc sa le tratezi

| nugasescusernameliber a răspuns:

Axeaza-te pe ce ai in casa, de la miere, smantana sau lapte, albus sau galbenus, ulei de masline...masti 15-20 minute. Pentru exfoliere masti cu faina de malai sau zat de cafea, pentru pungi sub ochi si cearcane, castravete sau cartof, pentru o curatare profunda bicarbonat de sodiu. Si mastile cu argila sunt foarte bune, gasesti la plafar.

| Thisisnotme a răspuns:

Ce problema ai?

| OmulTalentat a răspuns:

Shukraanu

| SnowKat a răspuns:

Eu iti sugerez ceva folositor pe care l-am incercat si eu anume masca de albus de ou, iei albus de ou il bati de tai pe fata pui niste prosoape de hartie peste apoi cu o pensula dai si pe proapele de hartie astepti 20min si se va intari si il vei lua jos foarte usor si vei simti pielea mai fina, tonifiata si disparitia punctelor negre. Iti sugerez acest tratament fiind natural si usor de facut este si tutorial pe Youtube. Sper ca te-am ajutat big grin

| CristinaRadovici a răspuns:

Pentru ce anume? Pentru cosuri este foarte bun,, Duac gel".

| Alexandramc13 a răspuns:

Apă și câteva șervețele
Nu te mai complica cu tratamente, nu te mai stresa ca de aia apar coșurile
Keep calm