| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Ce tratamente sau produse pentru cresterea parului stiti? Uleiul de ricin chiar functioneaza?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| NoOne18 a răspuns:

O alimentatie sanatoasa, stres mai putin, varfuri tunse odata la 3-4 luni, il piepteni pe zi doar de 2 ori, nici mai mult nici mai putin, masaj capilar 5 minute seara. Incearca coafuri lejere, ca o coada impletita, nu-l mai prinde sus stil coada de cal tot timpul ca o sa ajungi sa chelesti la un moment dat.Placa si uscator cat mai putin. Uleiul il intareste, nu il accelereaza.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uleiul de ricin NU creste parul, ci intareste radacina firului de par, deja existent!

| Drimmero a răspuns:

Parul creste doar hormonal, nu exista tratamente pentru asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde in ce Zona vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Este un mit ca uleiul de ricin accelerează creșterea parului. Îl întărește dar nu nh accelerează creșterea parului, creșterea parului este stabilit de genetic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e un mit. Uleiul de ricin se folosește cel puțin 3 luni. După 3 luni începe ss crească firul de par. Și trebuie sa l folosesti când ai porii deschiși după baie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Creste strict din cauza genetic-ului, nu are nici o corelatie cu uleiul de ricin. Uleiul de ricin doar întărește firul de par și are și alte beneficii dar nu accelerează creșterea parului, este o iluzie, ADN - ul de fapt o face, nu uleiul de ricin.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ba nu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă tunde vârfurile despicate regulat se întâmplă acest lucru, nu cu uleiul de ricin. Este doar o iluzie ca de la ulei create, creșterea parului este stabilita genetic sa crească 1-2 cm pe luna scumpa mea. Este aceeași chestie cu efectul placebo la pastile, o iluzie.
Mie de exemplu îmi creste prea fast, și e cam enervant, nici sa dai 35-40 de ron pe un tuns frecvent nu e convenabil.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar eu vorbeam de sprâncene nu parul din cap…nu mi-am dat seama sa Menționez. Credeam ca e logic ca doar pentru sprâncene se folosește

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ex pentru gene e bun bonilash. Pt parul din cap e bun Minoxidil

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuzele sunt acceptate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă era despre gene mentiona userul ce o pus întrebarea, dar e evident ca nu e interesata de creșterea genelor, nu acesta a fost scopul întrebării. kiss

| Cheo0S a răspuns:

Nu.
Ala e pentru hidratare nu pentru crestere.

Daca iti cade Parul ar trebui sa managenezi stresul. Poate fi din factori genetici.

Singurele suplimente care iti cresc Parul Mai repede si unghiile sunt MSM, biotina si colagenul.

Desigur mai poti incerca dermaroller combinat cu produse pe baza de mynoxidil dar astea iti irita pielea.
Dermaroller de 0.5 e okey. Dar mynoxidil nu recomand Cel Putin mie imi irita pielea.

| Ava1231 a răspuns:

Nu, uleiul de ricin nu funtioneaza. Adica la mine nu a funcționat

| maria4552 a răspuns:

Eu am folosit ulei de ricin și chiar am rezultate foarte bune la păr, acum depinde de fiecare ce vrea sa își aplice pe păr