| Mihai1000 a întrebat:

Buna, ce trebuie sa contina o trusa de machiaje si cum se folosesc va rog! Dau funda!

3 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Cred ca esti inca destul de tinerica si decat sa te dai cu toate fara sa stii cum mai bine incepi cu mai putin si avansezi pe parcurs. Machiajul de zi cu zi poti sa il incepi cu un BB cream intr-o culoare cat mai apropiata de nuanta ta naturals si te dai includiv pe gat, frunte, zona urechilor. Un conceler pentru zonele cu probleme dar ai grija sa amesteci foarte bine. Ai nevoie de un ceion de de sprancene cu 2-3 nuante mai inlnchis decat culoarea parului. La ochi eu prefer dermatograf decat tus dar face fiecare cum vrea. Culori pentru ochi si rimel alegi dupa cum crezi. Cu rujul e mai greu sa alegi culoarea potrivita, cauta ceva nu foarte strident.

| babaVangaBoss1 a răspuns:

Pentru un make up reusit iti trebuie: primer, fondul de ten, pudră, concealer, bronzer, highlighter, blush, kit de sprancene care sa conțină creion Si un gel pentru un look natural, primer pentru makeup ul ochilor, paleta pentru makeupul ochilor, eyeliner, rimel, gene false, creion de buze si intr-un final rujul. La sfarsit pentru prospețimea makeupului si pentru o rezistenta mai indelungata, poti sa utilizezi un spray fixator.

| Eireann a răspuns (pentru babaVangaBoss1):

Daca nu le vrei de la firme mari cred ca oricum te costs toate astea cat un salariu mediu pe economie. :-)