| ştrumf_8528 a întrebat:

Ce unghii alegeti? Patrate sau rotunde, si de ce? E adevarat ca unghiile patrate se rup mai repede? happy Ce trucuri stiti? Ms anticipat. :*

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Forma unghiei îmi permite să le port pătrate și chiar așa și îmi plac să le port.
Se rup dacă sunt casante, fragile, etc. indiferent de forma pe care o au unghiile.
Un consult dermatologic pentru a vedea exact ce are unghia, poate fi o micoză care trebuie tratată cu seriozitate.
Pa, pa.

| cat a răspuns:

Cele rotunde. Par mai naturale

| psiholoaga a răspuns:

Rotunde si nu foarte lungi. Am avut o data sau de doua ori patrate, dar mi se agata, se exfoliaza mai usor si nu mi-au placut. Cele rotunde mi se par mai practice si mai usor de intretinut.

| Nicolelenaa a răspuns:

Da îți spun din propria experiență.
Unghiile pătrate se rup mult mai repede. :(

Uite un site care te-ar putea ajuta.
http://www.google.ro/......http?/url

| annna a răspuns:

Unghiile patrate sunt mai dragute si arata bine in culori tari.
este adevarat ca se rup mai rep sad

| IoanaTempah a răspuns:

Buna,ştrumf :d

Imi plac mai mult cele patrate desi se rup mai repede, e adevarat mi s-a intamplat happy. Ca si truc, eu dupa ce le fac patrate ma dau cu lac de unghii si devin mai rezistente sau cu intaritor de unghii happy
Sper ca te-am ajutat happy

bye bye :*

| Kerli a răspuns:

Unghiile mele au forma patrata, dar usor rotunjita la colturi
eu folosesc ca strat de baza intaritor pentru unghii(pentru ca pe cutie scria ca poate fi folosit si ca strat de baza laughing)
de obicei le vopsesc in culori inchise si pun cate o aplicatie pe inelar

| HellYeahChristine a răspuns:

Eu le am lungi si patrate dar imi plac foarte mult si scurte si patrate si arata foarte dragut in culori puternice happy E adevarat ca unghiile patrate se rup usor mai ales la colturi.Ale mele sunt rezistente si tot se rup.Le poti intari cu oje speciale sau le poti inmuia de 2 ori pe saptamana in ulei de masline si se intaresc singure happy

| Mandy a răspuns:

Patratee :X
sunt cele mai sexy!

| MissDi a răspuns:

Pana in 14 ani nu te da cu oja ca iti strica unchiile.doar cu lac.mai bine rotunde.

| crissu_9850 a răspuns:

Sh mie tot unghiile patrate imi plac:X ca sa nu se mai rupa unghiile mai ales dl coluri.cand pilesti unghia. pilesteo putin si pe sub colturi nu doar pe deasupra.si asa o s vezi ca sunt mai rezistentetongue

| crina12 a răspuns:

Eu spun ca cele patrate sunt mai bune...desi se rup mai repede.iti poti face toate felurile de manichiura... cele rotunde nu sunt chiar atat de favorbile dar arata si ele bine.eu ma chinui acum sa mi le las drepte si e ff greu folosesc o solutie de crestere a unghiilor de la avon.