| Emanulusa a întrebat:

Ce ziceți voi? Crema antirid e buna și pentru cicatricile lăsate de coșuri?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Crema antirid e de fapt o crema hidratanta pentru ca ai nevoie de un ten hidratat nu uscat ca sa întârzii apariția ridurilor.
Cicatricile alea adânci in piele nu trec cu nicio alta crema de pe Pământul asta, trebuie exfoliat un strat suficient de gros de piele încât sa scapi de ele. Asta înseamnă peeling chimic sau microdermabraziune care se fac doar intr-un cabinet de către un medic și sunt scumpe (gen peste 200 euro). Alta soluție nu exista.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cicatricele nu sunt lasate de cosuri, ci de la stoarcerea lor, cand iese si colagenul din piele.
Pielea odata gaurita nu prea ai cum sa astupi din nou. Trebuie sa inveti cum sa le sorci fara sa lasi urme permanente.

| Violleta2022 a răspuns:

Cicatricile nu sunt riduri, deci nu pot sa dispare cu o crema. Cicatricile dispar doar in urma unor operatii estetice. cu bisturiul!