| Alexyne a întrebat:

Buna, ceva ceaiuri de slabit cunoasteti? Daca se poate sa fie naturale si sa functioneze.

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cel mai bun ceai anti-slabit este ceaiul-de-nu-mai-manca!

| RoCkKiD a răspuns:

Ceaiurile de slabit sunt prin excelenta diuretice, deci o sa te faca sa elimini apa acumulata din oraganism dar nu o sa te faca sa arzi din stratul de grasime iar apa o sa se intoarca la loc cand nu o sa le mai consumi.

Daca vrei slabit, fara sa dai bani degeaba pe tot felul de ceaiuri trebuie sa aplici metoda clasica cu controlul caloriilor si miscare.

| RAY a răspuns:

Slabitul rezulta din deficit caloric atat

| sierra1 a răspuns:

Vezi aci ceva interesant

https://www.csid.ro/......re-3809701

| Andreeush a răspuns:

Mai bine fă sport și schimbă stilul alimentar decât astfel de ceaiuri.

| Frank51 a răspuns:

Ceaiul verde, dar e periculos pentru perioade lungi.

| DarthNiger a răspuns:

Poti sa bei la ceaiuri pana lesini, fara sport si dieta nu o sa reusesti niciodata sa slabesti, sa zicem ca slabesti, toata grasimea corpului o sa raman atarnata pe corpul tau si o sa arati ca un bulldog, fiindca tu trebuie sa arzi caloriile, nu sa le ascunzi.

| Alexyne explică (pentru DarthNiger):

Nu sunt umflata am 60 kg dar vreau sa am mai putin decat atata deoarece la inaltimea mea nu imi place cum arat...sa zicem ca din martie am inceput sa iau in greutate si nu imi place cum arat pentru ca mereu am fost slabuta mai mult de 50 de kg nu am avut niciodata.

| Andra9pk a răspuns:

Spun a mia oara... nu exista ceaiuri si pastile minune! Vedetele care fac reclame pe Facebook/Instagram la ceaiuri si pastile sau creme ca domne ele au dat 10kg jos in 5 zile. MINT.
Acele persoane au slabit mancand sanatos si facand sport. Trebuie sa ai disciplina daca vrei sa ai rezultate.
Persoanele care promoveaza ceaiul X sunt platite sa faca asta.
Trebuie sa slabesti cu un plan alimentar in functie de organismul tau(ca sa nu ai efecte negative dupa), de exercitii fizice si de odihna (n-ai idee cat conteaza).