| Daniiix a întrebat:

Ceva idei pentru a ma imbraca la o petrecerehappyAm 13 ani.Si nu am prea multe idei.Va rog sa ma ajutati. Funga :*

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

O rochita cu niste cizme.

| AnonimaOk a răspuns:

Poti sa iei niste pantaloni mulati si o bluza mai larguta, eventual din aceea de 2 piese mai aproape de genul hip-hop. Ca incaltaminte niste adidasi de tip skateri.

O rochie nu foarte sofisticata dar sexy happy insa nu exagera cu decolteul si sa nu ti se vada chiar fundul pentru ca sunt chestii de bun simt si nu vrei sa arati ca o pitipoanca. Am mai vazut tipe imbracate astfel si nu sunt apreciate, sunt considerate patetice si eu sunt de acord.

Poti sa iei o fusta mini si o bluza cum vrei tu + balerini.

Pantofii cu toc ia-i daca rochia e aproape pana la genunchi adica nu chiar scurta.

Machiajul cauta sa nu fie exagerat pentru ca e de prost gust. Sa nu arati de parca a vomitat un curcubeu pe tine. Cel mai sofisticat si apreciat machiaj ar fi niste creion de ochi, un luciu de buze si fond de ten. Eventual in loc de creion de ochi poti folosi rimel.

Sfaturile mele sper sa te ajute. A si inca ceva : nu purta in acelasi timp tocuri gigantice ( adica peste 6cm ) + decolteu + fusta mini. Daca vrei sa combini 2 dintre ele ai grija sa nu fie asa de pronuntate. Toate 3 e foarte nepotrivit sa le combini.

| AmanoYuno a răspuns:

Deci deci deci:

am sa-ti dau cateva tinute:
1)stilul drapel(nu te speria nu e cine stie ce).sa zicem sua:culorile principale:rosu, alb, albastru.blugi/colanti albastri/rosii+bluza cu dungi albe cu culoarea cealalta+o esarfa cu stelute de preferat pe fond albastru

alt steag:marea britanie:daca ai un tricou cu emblema, ceareala.sunt sigura ca ai mai vazut tricouri de-astea... poarta-l cu blugi albastru aprins.o esarfa rrosiehappy

2)pasteluri:poarta un element pastelat cu negru:niste pantaloni pastel cu colanti negri si o bluza neagra.sau pastel in degrade gen:un tricou turcoaz deschis cu blugi albastru
deschis

3)alb:aici iti sugerez 2 combinatii:A)o rochie vaporoasa alba cu colanti negri si o geaca de blugi.sauB)o bluza alba cu o fusta alba.

4)imprimeuri cu fori:un maieu negru cu pantaloi negri/blugi dar nu colanti fiindca va parea indecent.deasupra puneti o bluza larga lalaie cu imprimeu cu flori.imprimeul poate avea orice forme vrei tu chiar si pisici
5)culori aprinse:un plover intr-o culoare aprinse pe deasupre iar pe dedesubt u maieu intr-o culoare mai pastel si blugi

la absolut toate tinutele eu iti sugerez CONVERSII! daca nu niste balerini(pentru 3, 4) sau alti tenisi(restul)

| MirunaBera96 a răspuns:

O rochita pana la genunchi, un machis care sa se potriveasca cu rochita ta si cateva accesorii cool pantofii ii poti alege tu