| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ceva remedii pentru par gras? Al meu se ingrasa dupa 2 zile, este din cauza ca sunt in perioada adolescentei adica o chestiune de timp sau pentru ca asa e parul meu? Am nevoie de niste sfaturi pentru a nu-l mai spala odata la 2-3 zile, e obositor.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Si eu am parul gras si il spal acum 1 data la 3-4 zile. De 3 saptamani folosesc sampon Nutritiv, masca regeneranta cu keratina si sertermoprotector cu keratina toate de la gerovital, ajutand foarte mult la cresterea parului, hidratare, electrizare, stralucire. Iti poti alege de pe farmec.ro samponul potrivit, au si pentru par gras, uita-te la comentariile celor care au cumparat. Eu l-am luat pe orbeste caci prima data mi se electriza foarte tare parul de cand am ajuns in Romania, apoi am descoperit si celelalte de pe un grup de Facebook si sincer nu regret nicio secunda.

| Donsavas a răspuns:

Ia șampon cu zinc sau seleniu

| 2EXA a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Eu ma spal zilnic sau o data la doua zile pe par.Asa imi este tenul, am sebum mult, nu doar parul dar si fata mi se uleieaza. Nu ai ce sa faci dar in schimb poti sa eviti niste lucruri care uleieaza parul mai rapid.
1.Nu-l intinde cu placa
2.Nu folosi balsam
3. Evita sa pui mana prin el
4. Spala-te si cu sapun
5.Conteaza ce sampon folosesti.Eu ma spal cu schauma. Fiecare ten e diferit, tie poate sa iti priasca un sampon cu 40 de lei sa zicem, la altcineva unu cu 10 lei. Head&shoulders/Clear sunt cele mai de **** sampoane si iti fac parul cleios. Evita-le.

| anonim_4396 explică (pentru 2EXA):

Ce vrei sa spui prin spala te si cu sapun? Pe par? si folosesc unul de la head and shoulders pentru greasy hair pare bun