| Anonima975 a întrebat:

Cu ce pot inlocui rimelul? Eu nu pot folosi rimel pentru ca de la apa micelara mi se usucă ochii, iar eu deja iau picături pentru ochi uscați și nu vreau sa ii mai,, chinui ". De preferat sa fie un produs care seamănă cu rimelul și face aceeași treaba, doar ca nu necesita demachaint. FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| nojudgements a răspuns:

Daca folosești rimelul pentru a avea volum la gene sau pentru a le accentua, poti înlocui rimelul cu ulei de ricin sau cu produse de la farmacie pentru creșterea genelor. Eu folosesc ulei de ricin de aproape 2 luni si genele mele au mai mult volum si sunt alungite. Poti încerca

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Extensii de gene?

| Anonima975 explică (pentru Adry05):

Sunt prea neîndemânatica pentru asta, plus ca nu îmi plac

| Adry05 a răspuns (pentru Anonima975):

Ce treabă are asta că doar ți le pune cineva, extensii nu înseamnă gene false, nu trebuie să le pui și scoți mereu, ți le pune o dată și stau vreo 2 săptămâni parcă; sau laminarea genelor

| Donsavas a răspuns:

Ar trebui să discuți cu un cosmetician sau chiar cu oftalmologul tau. Încearcă pentru inceput la farmaciste.

| alina2k18 a răspuns:

Orice produs cosmetic trebuie demachiat/curatat seara, deci nu ai ce face orice varianta ar exista tot trebuie dat jos seara.
Incearca demachiant bifazic sau fa-ti o emulsie demachianta din 2/3 apa plata si 1/3 ulei vegetal[ migdale, cocos, masline - ce preferi tu ]. Demachiaza ochii cu ea si dupa spala tenul.
Toutsi nu inteleg cum iti usuca ochii, poate vrei sa zici pleoapele ca doar nu iti bagi un produs de curatare in ochi.

| Anonima975 explică (pentru alina2k18):

Mai ajunge și în ochi din greșeală câteodată

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se intampla asta la toate apele micelare pentru piele sensibila? Poti sa te demachiezi cu lapte/balsam demachiant si cu un gel foarte bland de curatare. Ai putea sa optezi pentru laminarea genelor.