| anonim_4396 a întrebat:

Cu sarbatorile astea m-am cam ingrasat si cred ca majoritatea fetelor avem problema asta. Imi spuneti si mie cum sa fac sa slabesc cat de cat rapid? Fara diete si alte chestii scumpe de cumparat decat sa imi spuneti cum ar trebui sa mananc si ce exercitii ar trebui sa fac si mentionez ca la picioare sunt probleme mai mari daca imi puteti da niste exercitii bune pentru picioare si daca ajuta am si bicicleta medicala. Ceva sfaturi va rog? Multumesc!

15 răspunsuri:
| irocku a răspuns:

Du-te la sala

| irocku a răspuns:

Dau la dansuri sportive.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa faci exerciti sau sa alergi
Daca este prea greu incearca sa bei la primaora apa cu lamaie si in restul zilei cat mai multa apa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce toate fetele au mancat ca niste bovine de sarbatori? Cel mai simplu ar fi sa va taiati o mana, in primul rand veti scapa dintr-un foc cam de 10% din greutatea corporala. In al doilea, la urmatoarele sarbatori, nu va veti mai indopa cu doua maini, astfel sansele de a va pastra greutatea vor creste considerabil. Funda!

| LifeIsHard a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu stii cum sa te comporti du-te pe stadion, si nu, nu toate mancam "ca niste bovine" ne ingrasam prin simplul fapt ca mancarea de sarbatori e GRASA de aia, si lasa raspunsurile ironice si tampite si du-te si citeste o carte!

| anonim_4396 explică (pentru LifeIsHard):

Poti manca linistita gras, atat timp cat nu faci exces. Oamenii, spre deosebire de animale, au constiinta. Constiinta aceasta despre care vorbim ii permite fiintei umane sa realizeze din timp cand e pe cale de a face un exces. Eu am mancat de sarbatori din absolut toate bucatele cate putin si, ghici ce, nu m-am ingrasat nici macar 250g. Si asta, pentru ca eu, spre deosebire de vite, am stiut cand sa ma opresc.

Pe stadioane nu ma duc iar carti citesc regulat, multumesc pentru sfat. Acum, de suparare, mai infuleca un carnat si o ceafa de porc, in timp ce te intrebi cum ai putea scapa de kilogramele in plus.

| LifeIsHard a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am timp sa ma cert cu impertinetii! Hai pa!

| anonim_4396 explică (pentru LifeIsHard):

Si pentru ce fel de oameni ai timp? Ma pot preface pana terminam cearta... Poate si slabim intre timp.

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,inceraca sa fai genoflexiuni, abdomene incearca sa alergi seara fa sport, oricum multa lume se ingrasa de sarbatori, nu-i nimic

| JeStieKungFuDaNuStieKarate a răspuns:

Parerea mea ca ar trebui sa faci sport. E cea mai buna modalitate de a elimina caloriilewinking Succes big grin

| bDaniel a răspuns:

Pai eu unul iti spun ori sa te duci la sala ori sa cumperi ce arata astia la tv cu alcaciofa de laon sau ceva de genul nu e scump e aproape de 150 lei sau 200 lei sper ca te-am ajutat happy

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Sa bei multa apa, sa faci exercitii seara si poate sa practici un jochappy exp : handball

| SORi16 a răspuns:

Fa tot felul de exercitii. Abdomene, flotari, genoflexiuni.Ai zis ca ai bicicleta medicinala, foloseste-o. Daca dai de niste scari, fa cateva ture si functioneaza. mult noroc. Fundaaa

| fkyuc a răspuns:

Citeste aici cum poti slabi rapid fara dieta si fara infometare:
http://wp.me/P3hgwB-O

| angelsweet1 a răspuns:

Buna! Cel mai bun sfat e sa faci mult sport ( abdomene, genoflexiuni), sa tii o dieta echilibrata si ultimul lucru : bea multa apa!