| mihela94 a întrebat:

Buna!
Cum pot sa scap de mainile foarte crapate si uscate?
Stiti remedii care sa dea rezultate eficiente? Mentionez ca la locul de munca stau foarte multe ore cu mainile in apa si detergent

Răspuns Câştigător
| Antopuff a răspuns:

Creme hidratante sau de crema de galbenele

5 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Asta e cauza: statul cu mainile in apa cu detergent. Detergentul usuca. Poti sa te dai cu creme, dar nu va fi o solutie eficienta. O solutie buna ar fi schimbarea locului de munca.

| Lizuca1234 a răspuns:

Manusi la locul de munca+ creme hidratante la greu

| Mariiuta a răspuns:

Buna si eu aveam aceeasi problema pentru ca lucrez in curatenie pana am descoperit glicerina citrica de la farmacia naturista ..nu e crema e ceva foarte lichid da intra foarte bine in piele.e super buna eu nu mai am acum absolut nici o problema.

| GherGhe_Valntin_1998 a răspuns:

Cumpărați mănuși dacă șeful tău nu îți cumpără și folosește cremă dar nu îți va trece dacă nu schimbi locul de muncă sau să te protejeze cu mănuși

| mihela94 explică (pentru GherGhe_Valntin_1998):

Seful nu ma lasa din pacate cu manusi. De aceea caut o solutie cat mai eficienta pentru piele