| mefree2fly a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de ricin? Eu vreau sa-l aplic pe gene si pe sprancene. Provoaca ceva alergii?

Răspuns Câştigător
| liwia1993 a răspuns:

Nu provoaca alergii.e foarte bun adica si eu il folosesc si chiar imi place, dar foloseste-l seara inainte de somn si dimineata spala=te p fata il poti folosi si pentru podoaba capilara.adica iti creste parul mai repede si nu iti mai cade.baftahappy!

3 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Nu, nu provoaca alergii.este o planta medicinala speciala pentru astfel de cazuri.
SE FOLOSESTE ASTFEL:
Se aplica pe gene in fiecare seara inainte de culcare, iar a doua zi de dimineata se spala cu grjia fata. Dupa circa o luna, vei remarca rezultatele uimitoare. Metoda este testata si o puteti aplica cu incredere. Pentru usurinta, puteti folosi o periute de la o mascara mai veche pentru a aplica uleiul pe gene.

| mefree2fly explică:

Nu se amesteca cu nimic?

| Cosmin9 a răspuns:

Din cate stiu eu, uleiul de ricin ajuta la cresterea parului, asa ca daca o sa il aplici pe gene si sprancene acestea iti vor creste mai repede...cel putin teoretic...