| Ionelaaa001 a întrebat:

Buna, daca am 15 ani si vreau sa-mi vopsesc parul, el fiind saten inchis, vreau sa il fac saten deschis credeti ca se va deteriora prea rau? happy

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E pacat sa schimbi ce ti-a dat natura. Daca incepi de acum, la 40 de ani vei avea o chelie foarte deasă.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, parul se va deteriora deoarece vopsituil in culori mai deschise decat ai tu nunata parului, necesita decolorare, inainte de vopsire.
Eu spun sa nu-ti vopsesti parul la anisorii astia, ca-l distrugi, iar chimicalele din vopsea iti afteaza hormonii de crestere.

| Lukasssz a răspuns:

Cheala e cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vârsta ta, e păcat sa îl strici. Mai așteaptă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu esti cea din poza sa stii ca ai o culoare frumoasa naturala dar daca tii mortis neaparat sa te vopsesti sa stii ca de la prima vopsire parul nu se deterioreaza asa de rau.
Depinde si de calitatea vopselei.

| Ratonul01 a răspuns:

Daca se va deteriora te tunzi 0

| francesca6728 a răspuns:

Salut,

Consider ca, nu merita de la varsta asta sa iti vopsesti parul, in timp se deterioreaza

| teopeohy a răspuns:

Doar daca nu il faci cum trebuie sau ai ghinion, in rest daca vrei doar sa ii dai o culoare mai deschisa iti sugerezi sa te uiti la cat mai multe tutoriale pe net daca ti-l faci singura, deoarece daca nu stii ce decolorant trebuie sa ti iei, te poți trezi ca devii blonda, dar chiar si asa poti sa l vopsesti, deci nu e problema