| Roxy1993 a întrebat:

Daca lasi vopseaua mai putin de 30 de minute in par, iti iese mai deschisa culoarea? Adica cu cat sta mai mult se inchide mai mult? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Cu cât lași mai mult vopseaua să acționeze, cu atât culoarea va fi mai intensă.
În cazul bondului, nuanța ieși mai deschisă (mai ales dacă părul este decolorat în prealabil), iar în cazul brunetului/roșcatului, nuanța va fi mai închisă/deschisă (după caz).
Nu se recomandă mai mult de 40 de minute, deoarece arde firul de păr,iar culorile pretențioase (roșu,negru, albastru, etc.) murdăresc scalpul și va trebui să te clătești de mai multe ori, lucru care duce la decolorarea părului.
Baftă!

1 răspuns:
| eumisha28 a răspuns:

Nu.cu cat lasi mai mult cu atat iti arde parul mai tare.risti sa ramai fara par in cap.e recomandat maxim 15 minute insa incearca sa folosesti mai rar vopsele pentru par.preferabil culoarea naturala