| Maria2058 a întrebat:

Daca o persoana mananca intr-o zi 1000 calorii si in urmatoarea 2000 si tot asa, slabeste?

8 răspunsuri:
| digitalchocolate a răspuns:

Adica daca continua sa adauge in fiecare zi cate 1000 de calorii sau daca alterneaza; o zi 1000, una 2000? oricum uite aici un link catre ceva care cred ca iti va fi de folos :) http://www.csid.ro/calory-calculator/

| AdyutzZz a răspuns:

Nu conteaza cat de mult/putin mananci, depinde de cata miscare, sport faci de exemplu 2000 ai nevoie zilnic doar ca sa nu fii subnutrit, dar daca faci si sport ai nevoie de mai mult, oricum eu sugerez sa maresti cantitatea de sport nu sa o scazi pe cea de mancare ca e nesanatos, sper ca te-am ajutat

| OnlineZ a răspuns:

2oo0 de calorii deja inseamna kg in plus, degeaba intr-o zi consumi 1000 daca in urmatoarea consumi 2000. E clar ca nu slabesti!

| kitten95 a răspuns:

Din contra, se ingrasalaughing). mananca tot mai mult si/sau mai graslaughing

| Maria2058 explică:

Vroiam sa spun ca alterneaza zilele, 1000, 2000, 1000, 2000, etc.

| shosho909 a răspuns:

Daca mananci zilnic pana in 1500 (maxim) de calorii slabesti insa daca tot cresti numarul caloriilor nu slabesti:p

| diana4ka a răspuns:

Slabeste doar daca dupa ce consuma aceste kilokalorii face ceva exercitii sau depune efort fizic.in cazu in care dupa ce ia masa se relaxeaza se ingrasa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru diana4ka):

Dupa ce mananci e normal sa te relaxezi, e chiar foarte contra-indicat sa faci efort imediat dupa. Nu mai dati sfaturi tampite