| SuperLover a întrebat:

De ceva timp, parul pe picioare imi creste aiurea rau. Adica unele cresc foarte repede, altele foarte incet si multe sub piele. Iar cand ma epilez raman firele necrescute. Cum sa fac cu cele scurte care nu pot fi luate cu ceara calda sau cu epilatorul? Ce sa le fac sa devina la fel, sa le pot lua pe toate cu epilatorul/ceara calda? De mult timp nu am mai avut picioarele fine...mereu am punctuletele alea negre si firele crescute sub piele. Help me!

3 răspunsuri:
| Danasilvia a răspuns:

Incearca sa folosesti un gel de dus exfoliant, astepta sa creasca si epileaza-te cu ceara (doar cu ceara! epilatorul provoaca firele de par sa creasca sub piele).

| baby96 a răspuns:

Bunabig grin.firele scurte care imi raman le smulg cu penseta, stiu ca suna ciudat, dar nu imi mai cresc asa repede...[[[doare putin]]], poate incerciwinkingpupiki

| dumitritzan a răspuns:

Punctele negre si firele crescute sub piele sunt de la epilatorwinking. renuntza la epilator si foloseste ori crema depilatoare, ori ceara calda sau rece, ori spuma sunt mult mai eficiente si mai bunedecat epilatorul.am avut aceeasi problema cu tine si la mine s-a rezolvat folosind altceva decat epilatorul si folosind crema calmanta dupa epilare.bafta te pup