| Lina1993 a întrebat:

De ceva vreme mi-am impartit parul in doua culori: jumatate din el e brunet si cealalta jumatate e vopsit verde. As vrea sa-l uniformizez pentru ca e destul de costisitor sa-l intrebin asa jumi-juma, plus ca de fiecare data cand imi cresc radacinile, se vede destul de repede in partea verde si din cauza asta trebuie decolorate mereu, apoi aplicata iar vopsea verde la radacini. Ma gandeam sa vopsesc si partea verde cu negru insa fiind destul de uscat si ars de la numeroase decolorari, parca nu as mai vrea sa folosesc tot vopsea cu amoniac. Cineva mi-a propus nuantator brunet sau vopsea cu henna. Intrebarea este, henna are putere de acoperire? Si daca daca, oare va fi indeajuns de puternica incat sa acopere verdele? Voi ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc.

1 răspuns:
| xCeline a răspuns:

Gasesti vopsea fara amoniac care e mult mai blanda cu firul de par. Gasesti de la Garnier, Revlon, Syoss... cu nuantatorul nu o sa faci cine stie ce... de obicei nu prinde cum trebuie si o sa arate urat.