| Mariacccc a întrebat:

Deci sâmbătă mi-am decolorat părul, fiind bruneta și voind sa trec la o culoare de blond, evident nu mi s-a decolorat din prima, am devenit un fel de roșcată. Azi m-am decolorat din nou cu un oxidant mult mai slab (de 6% celălalt fiind de 9%) am devenit o culoare gen roșu mai depigmentat, ca și focul. Aș vrea să devin neaparat un blond platinat, desigur la scalp sunt chiar blondă blondă și acolo sunt convinsă 100% ca mi-ar prinde, dar sunt curioasa dacă mi-ar prinde blondul platinat și pe lungimea părului... zic asta pentru ca nu vreau sa-mi deteriorez părul, mi s-a deteriorat un picut, dar norocul meu ca am un fir de par și un păr foarte puternic și rezistent, dacă ati mai trecut careva prin chestia asta vă rog ajutați-mă... sad Menționez din nou ca este un portocaliu mai aprins, ca focul, un pic spre blond. Am nevoie de ajutor, multumesc anticipat ❤️

Răspuns Apreciat de Editori
| LoryC a răspuns:

Ca să ajungi la un blond platinat din brunet îți trebuie foarte multă răbdare ca să nu rămâi fără păr în cap. Trebuie decolorat din nou, până vei ajunge la un blond foarte deschis. Pe culoarea pe care o ai tu acum după decolorare nu va prinde vopseaua și vei irosi și timp, dar vei afecta și părul fără rezultate. Eu te sfătuiesc să mai aștepți o perioadă de timp până la următoarea decolorare și până atunci să folosești produse pentru hidratarea părului (măști, ulei de păr), că după decolorare el devine foarte uscat și dacă nu este hidratat corespunzător, cu timpul se va rupe și vei pierde din lungime.

1 răspuns:
| Yurisa a răspuns:

In primul rand sper ca nu ai inceput sa pui decolorantul de la radacini ca nu ai facut nicio treaba.
In al doilea rand recomand sa cauti un toner de la magazin si sampon mov pentru a neutraliza nuantele de galben