| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata. As dori sa stiu daca fetele care pun unghii cu gel au folosit gelurile de la noa nails. Sunt bune? Rezista pe unghii? Se dau intr-un singur strat sau doua? Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate lacurile cu gel se dau in 2 straturi, plus primer-ul si top coat-ul de la sfarist, totalizand 4 straturi.
Evident toate trec prin lampa cu UV, ca sa se usuce, altfel oja aia nu sta pe unghii, neputandu-se intarii.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ok. Multumesc. Ati folosit cumva gelurile de la noa nails?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am folosit si noa. Vreo 15 ani am avut unghii cu gel, nu mai am d vreo 2-3 ani incoace, ca mi le-au distrus si nu sfatuiesc pe nimeni sa-si puna.