| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata! Vreau si eu idei pentru vopsirea parului, prin degrade, in blond! Care sunt "tehnicile" pentru ca parul sa fie blond- luminos spre varfuri... si putin in sus si saten-blond sau saten-normal, la baza. asta pentru un par lung?

3 răspunsuri:
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Pui vopsea de unde doresti sa fie blond sau alta culoare si ridici putin in sus, pierdut. Mai "murdaresti" putin parul de mai sus, nu faci drept cu vopseaua varfurile. Daca vrei sa fi blonda iar radacinile alta culoare, pui vopsea mai jos de ele! Nu pui acolo unde doresti sa fie alta culoare iar daca doresti degrade, ti am spus..cu o manusa iei suvitele si ce vopsea iti ramane pe maini dai mai sus, dai cu o perie de par si astepti. Daar mai bine te duci la coafor, costa 100 de ron daca te duci undeva mai ieftin! Succes

| wonderwoman123 a răspuns:

Iti legi 4 codite, la lungimea dorita. Recomandarea mea daca folosesti vopsea, sa folosesti vopsea cu uleiuri in ea( sunt vopselele alea de la Syos sau Palette cu uleiuri in ele) care hranesc parul si il fac stralucitor. Daca folosesti decolorant, cand te speli de decolorant, nu folosesti sampon decat la radacina, caci parul va fi tare. Cu apa calda si un balsam intens hidratant.
Din 2 in 2 spalari sa folosesti sampon mov, asa parul tau nu va deveni portocaliu.

| andreeahtml a răspuns:

În primul rând 2 tipuri de vopsea sau mai multe.
Decolorarea parului la vârfuri. Incepi cu vârfurile și din 5 in 5 minute urci cu decolorantul. Ar fi bine sa te ajute cineva.
Pentru un blond fara efect gălbui exista șamponul acela mov, de la kalos, este ieftin și bun.
La rădăcina încearcă să păstrezi cat mai mult culoarea naturala