| anonim_4396 a întrebat:

Buna din nou!batting eyelashes Nu am inteles deloc cum se tine reteta aia dukan straight face. Poate sa-mi explice cineva mai detaliat? Am citit pe site o gramada dar nu m-am lamurit destul... Fundita.:*

Răspuns Câştigător
| eatpraylove a răspuns:

Okay deci aceasta dieta a fost facuta astfel incat dupa ce slabesti greutatea dorita sa te si mentii la acea greutate pe tot parcursul vietii. Este impartita in etape, prima in care pentru o saptamana trebuie sa mananci doar proteine animale : carne ( pui sau peste, doar la gratar si fara ulei ) lapte si iaurt degresat si oua plus tarate de ovaz indicat e sa le papi dimineata cu iaurt si poti folosi indulcitor natural daca nu poti rezista fara dulce a chiar am uitat sa spun ca poti sa bei pepsi si cola fara zahar, in decursul acestei saptamani poti manca cat vrei tu dar doar ce scrie mai sus, in a doua etapa vei introduce legume si vei face o zi doar proteine animale o zi proteine animale si legume, aceasta etapa o tii pana ajungi la greutatea dorita ( in aceasta etapa vei slabi in jur de un kg pe saptamana) dupa ce slabesti nr de kg dorite incepi sa introduci incet incet fructe si aproape tot ce vrei doar ca in cantitati mici ( scrie pe dieta mai explicit exact ce si cum trebuie sa introduci ) doar ca pentru a te pastra la greutatea obtinuta mereu va trebui in fiecare saptama sa tii o zi in care sa mananci doar proteine animale, sper ca te-am ajutat si mai citeste din nou dieta pentru informatii exacte in legatura cu legumele si fructele pe care ai voie sa le mananci si tot asa