| tanea2607 a întrebat:

Buna dragilor, ma adresez in special fetelor, deci....am o mica dilema...am balul de absolvire si mi-am luat o rochie lunga alba care are niste petricele argintii la talie cam asa,si nu stiu cu ce a's putea-o asorta,coafura,bijuterie, si pantofi nu mi-am luat, va rog ceva idei propuneri!? funditssaaa! :**

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bijuteriile să fie în ton cu pietricelele de pe rochie, sanda/pantof în nuanța rochii iar părul, vezi aici ceva sugestii: http://www.lyla.ro/tunsori/
Exclus bijuterii din aur, nu merge combinat cu argintiul, numai țărăncile fac așa.
Fii modernă... și distracție plăcută!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ca si coafura merg bucle sau coc, un lantic frumos de aur, pantofi pe negru merge cel mai bine.
Te pup!

| Georg13 a răspuns:

Coafura nu are legatura cu rochia, adica trebuei sa fie doar ceva elegant.Iti poti face niste bucle lejere happy.Iar gentuta si pantofii, daca vrei sa ai si o pata de culoare pot fi orice culoare(atat timp cat este aceeasi si la geanta si la pantofi) happy.Bijuterii..depinde cum e bustul rochiei,daca este cu un singur umar, mai bine nu iti iei colier, daca este cu umerii goi poti purta un colier finut, tot argintiu, iar cercelusii micuti daca iti lasi parul desprins happy.

| ade291 a răspuns:

Cel mai probabil vei dansa si ti se va face cald, daca ai parul mai lung, iti poti face un coc, sau daca nu iti place, iti poti face cateva bucle.
Eu zic, ca ai putea purta o bratara, inel sau un lantisor din argint (ca sa mearga cu pietricelele rochii). Pantofii cei mai potriviti ar fi cei cu toc, dar iti poti lua si niste balerini, ideea este sa te simti bine, si sa nu te doara picioarele.
Distractie placuta la bal!

| AiLaiX a răspuns:

Daca are pietricele argintii la talie, nu mai merge bratara, ci lant. Coafura poate sa fie un coc modern si chic, dar nu prea umflat, si cu cateva fire crete ce ´´ curg ´´ din el. Pantofii sa fie simplii, si cu un toc mediu! Sper ca ti-am fost de folos!

| LolaLOL98 a răspuns:

Pentru coafura incearca ceva bucle lejere prinse intr-o parte sau ceva ca un coc elegant (iti spun din experienta, iti va fi cald cu parul dezlegat). Pentru bijuterii incearca ceva pietricele argintii de marime medie (cauta in orsay, este un set cu perlute albe si pietricele, aproximativ 22 lei) + o bratara asortata sau, in loc de bratara incearca inel +lant (in caz ca rochia e mai dezgolita in zona gatului). Iar pantofii... poti incerca negrii, rosii sau orice alta culoare deoarece albul se asorteaza cu orice. Sper ca ti-am fost de ajutor happy.

| xxbytzuxx a răspuns:

La coafura ar merge un coc, la acest gen de rochii merg bijuteriile masive si stralucitoare, ceva de culoarea pietricelelor de pe rochie, iar pantofii sa fie negrii sau in culoarea posetei, cu toc ascutit sau talpa ortopedica. funda?

| xxMikaxx a răspuns:

Te-as sfatui ca coafora sa fie simpla cum ar fi sa-ti faci o fundita si niste bucle sau bijuteriile ar putea fi albe stralucitoare cu pietricele albe si pantofi ar trebui sa fie albi. sper ca te-am ajutat.