| 123456789101 a întrebat:

Buna! E adevarat ca uleiul de ricin ajuta sprancenele sa devina mai dese? Daca da, in cat timp se vad rezultatele?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu zic ca sunt doar povesti, se spune ca uleiul de ricin chiar indeseste parul, bullshit
La fel cum se spune ca samponul din frunze de nuca fierte innegreste parul.
Mituri!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Uleiul de ricin DOAR INTARESTE radacina firului de par existent, dar nu creste nimic, fiindca parul creste hormonal.

| dmz123 a răspuns:

Eu am ramas fara gene de la aplicarea genelor false si am folosit ulei de ricin si acum le am regenerate complet. cred ca ajuta si la sprancene...nu am incercat

| Kiara7 a răspuns:

Eu am încercat vreo 2 luni și nu am văzut nicio diferența

| Oriana_2284 a răspuns:

Salut!

Nu e nimic dovedit ca uleiul de ricin ajuta la indesirea parului, ci mai degraba ca el intareste firul de par. Parul creste hormonal, iar un stil alimentar haotic poate fi un factor care determina cresterea parului.