| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
E ok dacă folosesc o cremă exfoliantă pentru față la 14 ani?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fața nu se exfoliază NEVER cu particule abrazive, exfolierea se face cu acizi aha și bha dar introși din toamnă pentru că vara riști să-ți arzi pielea

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, este bine sa incepi sa iti ingrijesti tenul dar sa o folosesti o data pe saptamana, nu mai mult. Si sa ai grija ca particulele din interiorul cremei sa fie cat mai mici. Ar fi bine sa te uiti la reviewuri despre aceasta inainte sa o cumperi. Sa nu uiti sa folosesti si crema hidratanta si spf. Nu doar exfolierea este importanta.

| Ofiintă a răspuns:

Este în regulă atâta timp cât folosești max de 2/săptămână.
Recomandarea mea ar fi sa folosești un gel de curățare de 2x/ zi, atat dimineată cat si seara.

| alina2k18 a răspuns:

Daca ai tenul gras/mixt e ok.
Alege ceva de calitate si hidrateaza bine tenul dupa cu o crema buna.
Daca ai acnee e mai bine sa eviti.