| BenWilde a întrebat:

este adevarat ca la magazinele de haine, preturile sunt mai mari la inceput de sezon, apoi scad pe parcurs? Ca sa fiu mai exact, ZARA si-a deschis recent colectia toamna-iarna, si au adaugat si sectiunea de "Special Price". Eu vreau sa imi iau un palton, si am gasit unul destul de ok la Special Price, in valoare de 400 de Lei. Chestia la Special Price este ca nu dureaza foarte mult, apoi acele haine la o reducere in jur de 40-60% dispar. Am vazut paltoane mai simple decat cel care doresc sa-l cumpar in zona normala de haine (tot ZARA) la aproximativ 700 Lei. Deci, oare sa imi iau acel palton la 400 de lei care este la reducere dar dispare repede, sau din septembrie incep sa apara paltonuri noi, tot pe la 400 de lei? (din cauza ca preturile scad cand incepe cu adevarat sezonul)? Pare cam incurcata explicatia mea, asa ca intrebarea mai bine explicata ar fi: Daca ZARA si-a inceput colectia de toamna-iarna in August, este posibil ca preturile sa scada cand incepe toamna cu adevarat? (pentru ca incepe sezonul pentru care acele haine au fost facute).
P.S. Fara comentarii gen "Poti sa gasesti haine mai ieftine." Gusturile nu se discuta. Multumesc pentru cei care ma vor ajuta.

Răspuns Câştigător
| SPaul203 a răspuns:

Acu cateva zile am fost in zara si aveau acolo o placuta pe care scriai ca reducerile din colectia de toamna-iarna dureaza pana in 30 septembrie deci eu zic sa mai astepti pana prin 10-15 si daca nu se mai reduce ia-l.

3 răspunsuri:
| UNKOWN a răspuns:

Eu am intalnit reduceri la jumatatea sezonului, ai putea sa te orientezi atunci :*

| BenWilde explică (pentru UNKOWN):

S-a deschis o noua sectiune cu haine la reducere, sau s-au scazut preturile la toate articolele?

| Izabella593 a răspuns:

De obicei hainele sunt mai ieftine înainte de sezon. Pt ca lumea cumpara pe parcursul sezonului happy acum depinde daca prețurile sunt ridicate la majoritatea o sa se ieftinească.