| Kisses a întrebat:

Este bună epilarea definitiva cu laser? As vrea sa ma duc la salon sa imi fac pe burta pentru ca am par.A facut cineva aceasta procedura? De cate ședințe este nevoie? Peste cativa ani poate avea reacții adverse? Părul dispare definitiv?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu dispare definitiv niciodată, doar că poate să-ți crească peste 5-10 ani să zic. eu zic că nu merită asemenea investiție. Laserul ăla poate da și în cancer de piele dacă nu mă înșel

| Eireann a răspuns:

Functioneaza doar daca ai pielea deschisa la culoare si parul cat mai inchis, de preferinta negru. Eu am incercat in zona axiala 2 sedinte si nu am vazut nici o diferenta findca parul era prea deschis la culoare. Depinde de par dar trebuie cam 5-6 sedinte in general asa se vand la pachet. Apoi mai trebuie 1 sau 2 pe an, ca poate sa creasca cateva fire. Electroliza e mai eficienta dar costs mai mult si multe saloane nu o fac decat pe fata sau zone restranse.

| Eireann a răspuns (pentru Eireann):

Si nu exista studii care sa arate ca poate sa dea cancer de piele.

| Dana1999 a răspuns:

Da,dispare dar nr de ședințe diferă de la o persoană la alta. Nu provoacă efecte nedorite. Eu am facut cu aparatul alexandrite