| Doηηa a întrebat:

Eu am parul de culoare saten deschis,lung. Vreau sa ma vopsesc de Craciun bruneta, simt nevoia de o schimbare. Imi sta bine daca am ochii albastrii si tenul deschis? Si credeti ca am nevoie de 2 vopsele daca am parul lung si des? Si care e cea mai buna marca de vopsea? Multumesc! :*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai vrea bruneta? straight face Brunetul inaspreste, iar nuantele prea dramatice pot arata ca o peruca. Eu in locul tau as alege un saten ciocolatiu sau orice alta nuanta de saten de la l'oreal.
Daca totusi ai de cand sa te faci bruneta si nu-ti place singura solutie ca sa revii la culoarea naturala este Color Remover B4 din Dm care costa 77 de lei, succes. happy

PS : daca vrei sa te faci doar o data de plictiseala si sa mai schimbi macazul mai bine ai alege un nuantator de la loncolor, poti cauta pe google la imagini " review nuantator loncolor " sa vezi cum le-a iesit altora. Nuantatorul are avantajul ca se estompeaza frumos si poti sa revi la culoarea naturala sau precedenta.

| RedDeath a răspuns:

Daca esti satena, ti-as recomanda sa te orientezi spre o. culoare/nuanta mai deschisa, iar nu una mai inchisa, asa doar vei parea mai batrana si nu cred ca vrei asta.