| dydybla a întrebat:

Buna, eu am parul destul de ondulat după baie și când e ud și după ce se usucă. Credeți că e pentru că nu îl hidratez destul sau ceva? Adică as vrea și eu un par drept, luminos, bogat și frumos dar...și dacă îl prind in codițe sau cumva se mai îndreapta dar nu foarte tare. Mă puteți ajuta?

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Pai când te mai duci pe la frizerie, sa le spui ce ne-ai spus noua acum, poate îți recomandă doamnele niste produse.Succes!

| Bloom_2977 a răspuns:

Eu cred ca e genetic nu ca nu il hidratezi

| Lostlyric a răspuns:

Cine are par ondulat isi doreste par drept, cine are par drept, isi doreste par ondulat. Multe tipe ar fi invidioase pe tine acum. Metoda foarte sanatoasa si naturala e de a-ti impleti parul in diverse stiluri si a te bucura de el cand il desprinzi. Adica, ondulat/cret, des, bogat. Singurele metode de a avea par drept este de a-l intinde cu placa sau a urma un tratament cu keratina, ambele daunand parului intr-o forma sau alta si una dintre ele nu este tocmai ieftina. Mai bine bucura-te de el ondulat. Foloseste si produse care sa ti-l onduleze mai mult happy

| dydybla explică (pentru Lostlyric):

Bine, problema mea nu e că e ondulat neapărat ci că se umfla destul de tare sau mai precis se electrizează și mă enervează la culme sa am parul umflat de parcă m-aș fi electrocutat

| Lostlyric a răspuns (pentru dydybla):

Asta pentru ca ai firul de par deshidratat. Bea multa apa si, in paralel, foloseste un ulei hidratant dupa fiecare spalare.